hero slide

ELPLAST+

Ponad 30 lat produkcji
wyrobów z tworzyw sztucznych

Zostaw swój kontakt

Produkty z tworzyw sztucznych

rurki Rury

Rury

studnie Studnie

Studnie

pomost Pomosty pływające i osprzęt

Pomosty pływające i osprzęt

rury Victaulic

Victaulic

ksztaltka Kształtki

Kształtki

kolano Złączki

Złączki

x

Rury

Studnie

Pomosty pływające i osprzęt

Rury

„ELPLAST+” Sp. z o. o. jest producentem rur z polietylenu oraz polipropylenu dla szerokiej gamy zastosowań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową.

Studnie

„ELPLAST+” Sp. z o.o. produkuje z polietylenu metodą rotoformowania studzienki  przeznaczone do budowy zewnętrznych systemów kanalizacji grawitacyjnej (sanitarnej i deszczowej), ciśnieniowej, drenażowej i wodociągowej a także kanalizacji teletechnicznej-studnie SKO-1-PE.

Pomosty pływające i osprzęt

ELPLAST+” Sp. z o.o produkuje system pomostów pływających rotoformowanych z polietylenu służących do budowy przystani dla kajaków, rowerków , jachtów, basenów pływających scen, platform itp. Nowatorstwo naszego rozwiązania, polega na wyeliminowaniu drewna i stali jako materiałów mało efektywnych i zastąpieniu ich estetycznymi i nie wymagającymi konserwacji elementami z tworzywa sztucznego.

Victaulic

Technologia Victaulic, oparta na wielu patentach, zapewnia doskonałą elastyczność (lub sztywność – wg potrzeb) konstrukcji, posiada zdolność zmniejszenia skutków tąpnięć, wibracji i hałasu. Dzięki tym własnościom została zastosowana w wielu najbardziej wymagających instalacjach w Polsce i na świecie np. w górnictwie, na terenach sejsmicznych, platformach wydobywczych i innych.

Kształtki

„ELPLAST+” Sp. z o.o. oferuje kształtki segmentowe wykonane z rur polietylenowych (HDPE) klasy PE 80 i PE 100 (również RC). Kształtki przeznaczone są do budowy sieci przeznaczonych do przesyłania wody do spożycia przez ludzi, przesyłania wody przed jej uzdatnianiem, ciśnieniowej kanalizacji deszczowej i sanitarnej, kanalizacyjnych systemów podciśnieniowych oraz przesyłania wody do innych celów.

Złączki

Oferujemy złączki zaciskowe skręcane polipropylenowe (złącza proste, redukcyjne, kolana, trójniki, złączki z gwintami, itd.) przeznaczone do montażu instalacji wewnętrznych oraz sieci wodociągowych z rur polietylenowych. Złączki tego typu są stosowane również w instalacjach przemysłowych i w rolnictwie (nawadnianie).

Victaulic

Kształtki

Złączki

ELPLAST+ - Tworzywa sztuczne
przetwórstwo i produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych

 • ELPLAST+ to profesjonalna, rodzinna firma przemysłowa, działająca na rynku polskim i zagranicznym od 1999 roku. Jej główną specjalnością jest przetwórstwo i produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych (przede wszystkim z polietylenu i polipropylenu).

  Firma specjalizuje się w wytwarzaniu różnego rodzaju rur (m. in. wodociągowych, kanalizacyjnych, osłonowych, rur PE do nawodnień, preizolowanych oraz wielu innych), studni (kanalizacyjnych, wodomierzowych, drenażowych), pływających pomostów (w tym także portów najazdowych dla skuterów wodnych), rowerków wodnych i kajaków, zasobników kablowych, kształtek oraz złączek. Z usług ELPLAST+ korzystają największe zakłady produkcyjne, działające w branży górniczej, telekomunikacyjnej, energetycznej, a także wodociągowo-kanalizacyjnej.

  Firmowe wyroby z tworzyw sztucznych wytwarzane są w profesjonalnym parku maszynowym, składającym się z 12 linii produkcyjnych, przeznaczonych do wytłaczania i rotoformowania.

  Od 2003 roku, ELPLAST+ jest również autoryzowanym dystrybutorem produktów amerykańskiej firmy Victaulic, będącej jedną z pionierów, jeśli chodzi o produkcję szerokiego asortymentu odlewów dla różnych branż przemysłu.
  Firma mieści się w Jastrzębiu-Zdroju (ul. Niepodległości 8), jednak ma również swój oddział w Warszawie (Rondo ONZ 1).

 • Specjalizuje się w produkcji rur, studni i wielkogabarytowych elementów dla przemysłu, górnictwa, sieci wodociągowo-kanalizacyjnych, telekomunikacji i energetyki oraz systemu pływaków i rur do hydrotransportu . Od kilku lat rozwija również segment produkcji dla branży rekreacyjnej w zakresie  sprzedaży tworzywowych pomostów pływających, portów -slipów najazdowych dla skuterów wodnych, kąpielisk pływających na otwartych akwenach. Spółka produkuje również wyroby niszowe, nietypowe na specjalne zamówienia i wymagania klientów.

  Jako główny przedmiot działalności można wskazać produkcję następującego asortymentu produktowego (portfolio):

  – Rury, kształtki i studnie do budowy sieci: wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, teletechnicznych, energetycznych oraz rurociągów przemysłowych i górniczych o specjalnych wymaganiach,
  – Rury o średnicy do 110mm i złączki do budowy instalacji: ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania,
  – Rury do ogrzewania podłogowego,
  – Rury do nawadniania upraw i zieleni,
  – Rury do instalacji sprężonego powietrza,
  – Rury do instalacji mrożenia lodowisk i naśnieżania stoków narciarskich,
  – Rury i pływaki  do hydrotransportu,
  – Studnie kanalizacyjne i wodomierzowe z polietylenu,
  – Modułowe pomosty pływające z tworzywa,
  – Porty (slipy) najazdowe dla skuterów wodnych.

Aktualności
Aktualności
Ciepła podłoga – dlaczego warto wykonać...
Chłód, jaki czujemy dotykając bosą stopą posadzki to nic przyjemnego. W takiej sytuacji każdy z nas zdecydowanie wolałby cieszyć się przyjemnym ciepłem. Zwłaszcza zimą, gdy jeszcze trudniej jest nam wstać i przywitać nowy dzień. Z pomocą przychodzi coraz popularniejsze ogrzewanie podłogowe. Przy tym typie ogrzewania, zamiast instalowania w pomieszczeniach tradycyjnych grzejników, montuje się pod podłogą przewody. Będzie nimi płynąć ciepła woda, albo będą to elektryczne elementy grzewcze. Ogrzewanie podłogowe elektryczne Zasada działania jest bardzo prosta. W podłodze znajdują się przewody lub maty z przewodami. Przewody te wykonane są z materiału o specjalnie dobranych parametrach oporu elektrycznego. Opór ten sprawia, iż przewód rozgrzewa się wtedy, gdy płynie przez niego prąd elektryczny. Podłoga odbiera ciepło właśnie z przewodów i przekazuje je do pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe wodne System ten również charakteryzuje się prostą zasadą działania. W podłodze znajdują...
Wypożyczalnia sprzętu wodnego z nowoczesnymi kajakami
Budowa wypożyczalni sprzętu wodnego to doskonała inwestycja, która z pewnością ucieszy wszystkich ceniących aktywny wypoczynek nad wodą. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pomostów pływających, do których można zacumować różnego rodzaju rekreacyjne pojazdy wodne, takie jak kajaki czy rowerki wodne. Szczególnie polecamy pełne wrażeń wycieczki nowoczesnymi kajakami wykonanymi z polietylenu. Można zakupić je w wielu wersjach kolorystycznych, a podróżować za ich pomocą mogą zarówno pojedyncze osoby, jak i pary, a nawet i małe rodziny (2+1). Wystarczy, że jedna osoba korzystająca z kajaka potrafi pływać. Nic dziwnego, że na spływach kajakowych spotykamy nawet przedszkolaków w towarzystwie równie podekscytowanych przygodą dziadków. W Polsce kajaki cieszą się coraz większa popularnością, a przejażdżka nimi zapewnia niezapomniane emocje, widoki i kontakt z naturą. Funkcjonalne kajaki z polietylenu Polietylen to specjalne tworzywo, które jest przede wszystkim bardzo lekkie, dzięki...
Czy warto zainwestować w instalację geotermalną?
Wśród odnawialnych źródeł energii znajduje się geotermia. Instalacje geotermalne bazują na wykorzystaniu ciepła, które jest w naturalny sposób wytwarzane przez jądro Ziemi i gromadzone w skałach oraz wypełniających je płynach. Dzięki zastosowaniu specjalnych odwiertów i złożonych systemów transmisyjnych możemy dotrzeć do tych zasobów energii i wykorzystać je do celów grzewczych. Energia pochodząca z geotermii może być pozyskiwana na terenie całego kraju, jednak na mniej niż połowie tego obszaru inwestycje są opłacalne. Warunkiem tej opłacalności jest odpowiednia temperatura podziemnych wód (minimum 65ºC na głębokości 2 km), ich wydajność oraz niskie zasolenie. Im wyższa temperatura i płycej umieszczone są wody, tym większa opłacalność inwestycji opartej na geotermii. Ile to kosztuje? Koszt pozyskiwania energii za pomocą geotermii jest stosunkowo niski. Gorące źródła ogrzewają się samodzielnie – jedynymi opłatami, które trzeba ponieść, są koszty prądu (praca pompy)...
Sezon urlopowy się zaczął! Czas na...
Rozpoczęliśmy już sezon wyjazdów i urlopów. Piękna pogoda coraz częściej skłania do wypadów nad różnorakie kąpieliska, rzeki i jeziora. Oprócz przyjemnego odpoczynku i cieszenia się promieniami słonecznymi, warto też poświęcić czas na aktywność fizyczną. W tym wypadku świetnie sprawdzi się rower wodny – doskonałe rozwiązanie dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej.   Rowery wodne dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, kształtach czy rozmiarach – każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, znajdzie coś dla siebie. Na wyprawę rowerem wodnym możemy wybrać się w parze, jak i całą rodziną -  wystarczy wybrać odpowiedni model.   Bezpieczeństwo przede wszystkim   Bardzo istotną cechą rowerów wodnych jest bezpieczeństwo użytkowania. Ich stabilna konstrukcja gwarantuje niezatapialność. Pojazdy utrzymują się na wodzie nawet bez pedałowania, dzięki temu są odpowiednie dla osób, które nie mają rozwiniętych umiejętności wioślarskich. Są także odpowiednie dla...
Targi WOD-KAN 2018
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w nr 52 w hali głównej w dniach od 5.06.2018 do 7.06.2018 na Targach WOD-KAN 2018, odbywających się w Bydgoszczy.
Rozpoczyna się sezon letni – pomyśl...
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie także rekreacja i odpoczynek nad wodą. Aby uatrakcyjnić linie brzegową rzeki czy jeziora, warto pomyśleć o instalacji modułowego pomostu pływającego. To nowoczesne rozwiązanie coraz częściej wygrywa w konfrontacji z tradycyjnymi pomostami wykonanymi ze stali, drewna lub betonu. Dlaczego? Ponieważ niesie to ze sobą wiele korzyści dla potencjalnego nabywcy.   Zalety modułowych pomostów pływających   Niewątpliwą zaletą modułowych pomostów pływających jest ich bardzo prosty montaż. Aby zainstalować pomost nie potrzebujemy wsparcia ciężkiego sprzętu ani wykwalifikowanej ekipy. Cały proces instalacji zabiera kilka godzin. Co więcej,  lekka i modułowa konstrukcja pływaków, które są podstawą budowy pomostów, pozwala dowolnie zmieniać ich konfigurację z sezonu na sezon. Dzięki temu, można tworzyć przystanie cumownicze, pomosty rekreacyjne czy kładki spacerowe - w zależności od aktualnych potrzeb oraz możliwości, jakie...
Europrodukt
nagroda
nagrody
gazele biznesu
produkt na medal
jakość roku
nagroda
Gepard Biznesu 2016

Elplast+ Sp. z o.o. wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepard Biznesu 2016, ale również w IX edycji Konkursu Efektywna Firma 2016 oraz  IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2016.

EUROPRODUKT

Tytuł  EUROPRODUKT za modułowe pomosty pływające z polietylenu do rekreacji wodnej i hydrotransportu. Tytuł ten został nadany przez Kapitułę Ministerstwa Gospodarki oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, które potwierdza europejski poziom firmy oraz najwyższą jakość naszych wyrobów i usług.

CZARNY DIAMENT

„Czarny Diament” jest wyróżnieniem przyznawanym za osiągnięcia gospodarcze, technologiczne, w ochronie środowiska, przeciwdziałania bezrobociu, wspieraniu inicjatyw społecznych i współpracy z samorządem terytorialnym. Wśród laureatów zasłużonych dla rozwoju regionu znalazła  się również nasza firma „Elplast+” Sp. z o.o.

JAKOŚĆ ROKU 2016

Certyfikat Jakość Roku 2016 za polietylenowe meble ogrodowe nadany przez kapitułę magazynu Quality Today.

GAZELE BIZNESU

W uznaniu wysokiej dynamiki wzrostu „ELPLAST+” Sp. z o. o. po raz kolejny uzyskała wyróżnienie w konkursie „Gazele Biznesu” organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu” na podstawie rankingu opracowanego przez firmę COFACE.

PRODUKT NA MEDAL 2014

„Produkt na medal” przyznany za Tworzywowe pomosty i baseny pływające na otwartych akwenach. Wyróżnienie zostało przyznane przez Kapitule Konkursu Klub Sportowa Polska, podczas odbywających się w targów BUDMA w Poznaniu

JAKOŚĆ ROKU 2015

Na II Europejskim Kongresie Jakości w Warszawie nasza firma ponownie została uhonorowana certyfikatem JAKOŚĆ ROKU 2015 w kategorii produkt – tym razem za System Modułowych Pomostów Pływających.
Certyfikat jest przyznawany przez Fundację Qualitas Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych.

JAKOŚĆ ROKU 2016

PRODUKT NA MEDAL 2016 za produkowane przez nas PORTY NAJAZDOWE DLA SKUTERÓW WODNYCH.

ZAKŁAD AKWAKULTURY

dr hab. inż. Jacek Sadowski

„KRUSZGEO” S. A.

mgr inż. Jan Bator
Kupując pomost  firmy „ELPLAST+” Sp. z o.o. otrzymaliśmy produkt bardzo wysokiej jakość, w pełni spełniający nasze oczekiwania. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, iże planując w najbliższym czasie dalszą rozbudowę naszego zaplecza techniczno-badawczego ponownie wybierzemy ten produkt i dostarczającą go firmę.
Z firmą „ELPLAST+” Sp. z o. o. współpracujemy od 2009 roku. Realizacja dostaw była wykonana solidnie, terminowo i bez uwag. Dostarczane towary spełniają nasze wymagania techniczno-jakościowe.

Skontaktuj się z nami

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.


Dane osobowe podane na powyższym formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Administratora Danych Osobowych „Elplast+” Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Niepodległości 8, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celach kontaktowych dotyczących odpowiedzi na przesłane wiadomości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu wyjaśnienia zgłoszenia. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W dowolnym momencie przysługuje Państwu prawo do cofnięcia wyrażonych zgód . Dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu. Administrator danych osobowych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.